Urządzenie do bezpiecznego płukania kanałów korzeniowych
 
Tradycyjny system irygacji kanału polega na podawaniu do kanału środka płuczącego za pomocą strzykawki z bocznym otworem. W wyniku takiej operacji w kanale wytwarza się pozytywne ciśnienie, powstające na skutek wstrzykiwania płynu, które w sytuacji gdy będzie zbyt wysokie może prowadzić do przepchnięcia płynu irygacyjnego przez wierzchołek kanału. Skutki takiego „wypadku irygacyjnego“, jak określa się taką sytuację, przy niesprzyjających uwarunkowaniach indywidualnych pacjenta mogą być bardzo poważne.
 
 

  Zdjęcia pacjentów po ciężkich wypadkach irygacyjnych

 


Drugim problemem, który pojawia się przy stosowaniu tradycyjnej igły irygacyjnej jest to, że właśnie ze względu na ryzyko przepchnięcia płynu irygacyjnego, jest ona zazwyczaj umieszczana około 3-4 mm przed końcem długości roboczej kanału. Płyn irygacyjny nie dociera więc do ostatnich kilku milimetrów kanału korzeniowego, które bardzo często odgrywają kluczową rolę w procesie całego leczenia. System EndoVac prezentuje zupełnie inne podejście do problemu irygacji, bazując na wykorzystaniu do płukania wytwarzanego przez urządzenie negatywnego ciśnienia.
 

 

Zdjęcie wierzchołka kanału korzeniowego po standardowej irygacji za pomocą strzykawki wytwarzającej pozytywne ciśnienie – występują zauważalne zanieczyszczenia na ścianach kanału Zdjęcie wierzchołka kanału korzeniowego po irygacji systemem EndoVac – idealnie czysty wierzchołek kanału oraz jego ściany

EndoVac w odróżnieniu od klasycznej strzykawki podaje płyn irygacyjny od góry a następnie odsysa jego nadmiar zarówno z części koronowej zęba (dzięki końcówce Master Delivery Tip umieszczanej na strzykawce) oraz równocześnie z poziomu wierzchołka kanału za pomocą specjalnie skonstrułowanej makrokaniuli i mikrokaniuli. Dzięki swojej rewolucyjnej i zarazem bardzo prostej konstrukcji EndoVac umożliwia dokładne płukanie i odsysanie płynu z kanału korzeniowego bez ryzyka jego przedostania się do jamy ustnej pacjenta. Zasada działania całego systemu została bardzo dobrze przedstawiona na znajdującym się poniżej filmie:

 

 
Za pomocą mikrokaniuli i makrokaniuli środek płuczący jest w bezpieczny sposób dostarczany do samego końca części wierzchołkowej kanału, gdzie penetruje on warstwę mazistą oraz kanały boczne zęba. Następnie zaś, w skutek negatywnego ciśnienia wytwarzanego przez urządzenie, płyn ten jest odsysany z kanału korzeniowego. System EndoVac eliminuje ryzyko powstania powikłań związanych z płukaniem kanałów. Stosowany we właściwy sposób całkowicie wyklucza możliwość przepchnięcia płynu irygacyjnego przez wierzchołek kanału.

 

100% bezpieczeństwa + 100% skuteczności = EndoVac

 

System EndoVac składa się z następujących elementów:

 

MASTER DELIVERY TIP – podaje dużą ilość środka płuczącego
oraz jednocześnie odsysa jego nadmiar z części koronowej
 

MAKROKANIULA – usuwa duże zanieczyszczenia oraz penetruje w głąb kanału

 

 

 

 

MIKROKANIULA – posiada specjalne, wycinane laserowo, mikroskopijne otwory oraz zaokrągloną końcówkę. Dzięki temu pozwala w bezpieczny sposób na dotarcie do samego wierzchołka korzenia oraz usunięcie tworzących się w jego okolicy pęcherzyków powietrza.
 
 
Film pokazujący w jaki sposób wygląda prawidłowa praca urządzeniem EndoVac:

 
 
 

 

Zestaw starowy EndoVac zawiera wszystko co jest potrzebne do natychmiastowego rozpoczęcia pracy:
 
 • adapter do ssaka „Multi-Port“
 • uchwyt do makrokaniuli i mikrokaniuli
 • przewody do odsysania do obu uchwytów (wraz ze złącznikiem)
 • makrokaniule
 • mikrokaniule
 • strzykawki 20 cm3 na NaOCI (o stężeniu 5,25-6%)
 • strzykawki 3 cm3 na EDTA (o stężeniu 15-17%)
 • Master Delivery Tip (MDT)
 • przewody do odsysania z MDT (niebieskie złączki)
 • instrukcję użytkowania
 • skróconą instrukcję składania zestawu

 

Produkt
Nr katalogowy
Mikrokaniule EndoVac
21 mm (5 szt.) ENV1027
25 mm (5 szt.)

ENV1016

25 mm (20 szt.) ENV1032
31 mm (5 szt.) ENV1026
50 mm (5 szt.) ENV1024
Makrokaniule EndoVac
Makrokaniule EndoVac (5 szt.) ENV1017
Makrokaniule EndoVac (20 szt.) ENV1033
 

 Do pobrania:

Zoom! WhiteSpeed
Nite White ACP
Nite White & Day White
Zoom! Whitening Pen
Relief ACP
MEGASONEX - ultradźwiękowa szczoteczka do zębów

Jesteśmy przedstawicielem w Polsce amerykańskiej firmy Discus Dental. Zaopatrujemy gabinety stomatologiczne na terenie całej Polski w najwyższej jakości sprzęt i materiały stomatologiczne, takie jak laser diodowy czy laser stomatologiczny. Specjalizujemy się również w sprzedaży takich produktów jak lampa do wybielania zębów oraz preparaty do wybielania zębów. Oferujemy też profesjonalne kursy stomatologiczne i szkolenia stomatologiczne.

namely it rite to simply learn from textbooks not apt disburse a visit internet for highest recent updates, isabel marant sneakers for I wish for apt learn pile up regarding always recipes of cooking. Chanel Espadrilles Hello to always I am too really eager of learning Personal family pages programming, Chanel Espadrilles I am really acute of seeing humorous movies by youtube, babyliss pro perfect curl are you really visiting this network site daily if so afterward you ambition definitely acquire fine knowledge. babyliss perfect curl Thanks amid favor of sharing such a pleasant thinking, Hollister outlet it consists of actually thus humorous not only video clips yet too additional material. babyliss secret curl although.NET provides the ability of shuffle and drop elements, supra shoes Wow, woolrich outlet sales-priced isabel marant sneakersOn every weekend,