Endy6200

ENDY 6200 – mikrosilnik endodontyczny z wbudowanym endometrem
 

Endy 6200 to nowoczesny mikrosilnik endodontyczny z wbudowanym endometrem. Endy 6200 to bardzo prosty w obsłudze mikrosilnik endodontyczny z wbudowanym endometrem. Bez sterownika nożnego, bez konieczności kalibracji, Endy 6200 umożliwia bezpieczne opracowanie kanału korzeniowego w wielu środowiskach (podchloryn ≤ 2,5%, sól fizjologiczna, woda, ślina, krew...).

Współpracuje ze wszystkimi pilnikami NiTi z metalowym trzonkiem.
Endy 6200 jest całkowicie autonomiczny. Zasilany z wewnętrznego akumulatora, który charakteryzuje się możliwością bardzo szybkiego ponownego naładowania (wystarczy tylko 2,5 godziny), może pracować non-stop przez 3 godziny.
Dla oszczędności akumulatora urządzenie wyłącza się automatycznie po 3 minutach nieużywania.
 

Endy 6200 jest wyposażony w trzy programy pracy: Auto, Run i Apex Over


Program Auto – uruchomienie pilnika następuje automatycznie po wprowadzeniu pilnika do kanału korzeniowego. Kontrolowana jest prędkość obrotowa pilnika, jego położenie w kanale oraz moment obrotowy. Autorewers włącza się po przekroczeniu ustawionego momentu obrotowego oraz po osiągnięciu ustawionej odległości od apex. Pilnik automatyczne zatrzymuje się po jego wyjęciu z kanału.

Program Run – kontrolowane są te same parametry jak w programie „Auto” z tą różnicą, że wprowadzanie pilnika do kanału następuje przy obracającym się narzędziu. Wyjęcie pilnika z kanału nie powoduje jego zatrzymania. Zatrzymanie i ponowne uruchomienie pilnika następuje po naciśnięciu przycisków wyboru.

Program Apex Over – uruchomienie pilnika następuje automatycznie po wprowadzeniu go do kanału korzeniowego. Kontrolowana jest prędkość obrotowa pilnika, jego położenie w kanale oraz moment obrotowy. Autorewers włącza się tylko po przekroczeniu ustawionego momentu obrotowego. Program przeznaczony do opracowywania kanałów, w których z powodu budowy anatomicznej trudne jest oznaczenie apex-u.
 

 

 
Główne zalety urządzenia:
 

 • Intuicyjna obsługa - w pełni automatyczny
 • Autorewers po osiągnięciu wierzchołka i po przekroczeniu ustawionego momentu obrotowego
 • Bezpieczeństwo pracy
 • Bardzo dokładny odczyt endometru
 • Ustawianie i kontrola prędkości obrotowej 100 do 500 obr./min.
 • Ustawianie i kontrola momentu obrotowego 0,5 do 4 Ncm
 • 12 programowanych ustawień
 • Mała główka kątnicy - znakomita widoczność
 • Bardzo lekka kątnica - wygoda pracy

 

 

ENDY 6200 – endometr

 

Wykonanie pomiaru endometrycznego jest bardzo proste i wymaga jedynie dołączenia do urządzenia przewodu z elektrodą, umieszczaną na wardze pacjenta, oraz wprowadzenia pilnika do kanału.

Kolorowe diody obrazujące położenie pilnika w kanale korzeniowym pozwalają na bieżącą kontrolę odległości od apex. Położenie pilnika w kanale sygnalizowane jest również zmieniającym się natężeniem sygnału dźwiękowego.

Dzięki temu nie ma konieczności obserwowania położenia pilnika w kanale, co pozwala skupić się wyłącznie na zabiegu.
Mając również świadomość, że urządzenie zatrzyma pilnik w zaprogramowanej przez Użytkownika odległości od apex, preparacja kanału jest jeszcze bezpieczniejsza i prostsza.
 


ENDY 6200 – kątnica

 
 Rewelacyjna, wykonana z tworzywa, bardzo lekka (ważąca tylko 25 g) kątnica, z mikro główką o średnicy tylko 11,1 mm z systemem zmiany pilników „push button”, gwarantuje bardzo dobrą widoczność opracowywanego miejsca i komfort pracy.

Obudowa kątnicy wykonana jest z tworzywa typu PEEK, które zapewnia idealną izolację pomiędzy pilnikiem pracującym w kanale a np. policzkiem pacjenta. Można więc pracować bez dodatkowych zabezpieczeń (np. koferdamu) bez ryzyka zafałszowania pomiaru. Kątnica może być sterylizowana w autoklawie w temperaturze do 135°C.
 

 

 

 

 

 

ENDY 6200 – pamięć


 
ENDY 6200 dodatkowo posiada pamięć, dzięki której Użytkownik może zapamiętać 12 kombinacji parametrów pracy urządzenia, takich jak:

 • moment obrotowy,
 • prędkość obrotową pilnika,
 • odległość od apex.

 

 

 

 

 

 
 

Programy mogą być wykorzystane do szybkiej zmiany parametrów pracy urządzenia w zależności od rodzaju pilników NiTi, anatomii kanału, doświadczenia Użytkownika i metodyki pracy.

 

 

Do pobrania:

Zoom! WhiteSpeed
Nite White ACP
Nite White & Day White
Zoom! Whitening Pen
Relief ACP
MEGASONEX - ultradźwiękowa szczoteczka do zębów

Jesteśmy przedstawicielem w Polsce amerykańskiej firmy Discus Dental. Zaopatrujemy gabinety stomatologiczne na terenie całej Polski w najwyższej jakości sprzęt i materiały stomatologiczne, takie jak laser diodowy czy laser stomatologiczny. Specjalizujemy się również w sprzedaży takich produktów jak lampa do wybielania zębów oraz preparaty do wybielania zębów. Oferujemy też profesjonalne kursy stomatologiczne i szkolenia stomatologiczne.

namely it rite to simply learn from textbooks not apt disburse a visit internet for highest recent updates, isabel marant sneakers for I wish for apt learn pile up regarding always recipes of cooking. Chanel Espadrilles Hello to always I am too really eager of learning Personal family pages programming, Chanel Espadrilles I am really acute of seeing humorous movies by youtube, babyliss pro perfect curl are you really visiting this network site daily if so afterward you ambition definitely acquire fine knowledge. babyliss perfect curl Thanks amid favor of sharing such a pleasant thinking, Hollister outlet it consists of actually thus humorous not only video clips yet too additional material. babyliss secret curl although.NET provides the ability of shuffle and drop elements, supra shoes Wow, woolrich outlet sales-priced isabel marant sneakersOn every weekend,